انواع پودرهای آرایشی و تفاوتشان

0
399
کرم پودر ارایشی ، پنکک برای ارایش ،

اگر یک خانم هستید شرط میبندم که در کیفتان پودر آرایش صورت دارید ، پودر ارایش صورت در زندگی هر خانم عاشق زیبایی نقش دارد ،اما پودرهای ارایش از نظر نوع بسیار زیاد و پیچیده شده اند. اگر با ما همراه باشید هر چیزی را که باید در مورد پودر بدانید خواهید دانست مانند :
انواع مختلف ، نحوه استفاده از آنها ، و اینکه چرا باید به لوازم آرایش خود پودر ارایش صورت را هم اضافه کنید.

چرا باید از پودرهای آرایش صورت استفاده کنید؟

دلایل زیادی دارد! همه می خواهند بدرخشند ، هیچ کس نمی خواهد پوستش زشت به نظر برسد ، و پودر ارایش صورت یک محصول عالی است.
پودر صورت را پس از کرم مرطوب کننده برای یک دست شدن رنگ پوست صورت میزنند ، همچنین مقداری خط و خطوط صورت را هم میپوشاند.برخی از پودرهای ارایشی صورت همچنین می توانند خطوط و منافذ ریز پوست را کم کنند.

پودر صورت یک ماده عالی است که بر روی آن می توان رژگونه ، کانتور ، برنزر یا براق کننده زد. اگر دوست دارید میتوانید این موارد را زودتر از پودر ارایش صورت بزنید ، اما مشکل اینجاست که زمان بیشتری طول میکشد به نتیجه دلخواهتان برسید.


موارد دیگر استفاده از پودر صورت شامل: تنظیم سایه چشم ، کم کردن روشنی رژگونه که خیلی روشن شده است ، همچنین میتوانید در مواقع ضروری برای مقابله با خشکی لب به آن پودر صورت بزنید .

انواع پودر پودر آرایش صورت :

  1. پودر ارایش غیر فشرده
  2. پودر ارایش فشرده
  3. پودر ارایش پر کننده (finishing powder)
  4. پودر ارایش HD (HD powder)
  5. ،پودر ارایش تنظیم (setting powder)

تفاوت بین پودر آرایش پر کننده (finishing powder) ، پودر آرایش HD (HD powder) ،پودر آرایش تنظیم (setting powder) ، پودر آرایش فشرده شده و پودر آرایش غیر فشرده چیست؟
برای شروع: پودرهای آرایش فشرده و غیر فشرده به اصطلاح خواهر هستند اما دوقلو نیستند.


پودرهای آرایش غیر فشرده

ذرات بسیار کوچک دارند (قوام کم تر) ، و معمولاً پوشش سبک(پوشانندگی کمتر) دارند. برای اینکه در کیفتان همراهتان باشد گزینه مناسبی نیست ، چون ممکن است بریزد و کیفتان را کثیف کند پس بهتر است حملشان نکنید.

پودر آرایش غیر فشرده ، پودر صورت
رنگهای پودر آرایش صورت ، انواع پودر ارایش صورت

پودرهای آرایش فشرده

جمع و جور است و حاوی موادی است که به نیمه جامد تبدیلش کرده است. پودر صورت فشرده معمولاً از موادی مانند سیلیکون و موم هستند ، اگر پوست شما با این مواد اذیت میشود ، ممکن است کار سختی برای کار کردن با آنها داشته باشید.

از آنجا که ذراتشان نسبت به پودر غیر فشرده کمی بزرگتر هستند حاوی مواد چسبنده هستند ، استفاده از پودر فشرده شده بیش از حد در یک نوبت می تواند به ماسیدن روی پوستتان منجر شود. اگر این اتفاق افتاد راه حل سریع و آسان مالیدن پوست با دست است.


تفاوت بین پودر آرایش صورت تنظیم(setting powder) و پودر آرایش صورت پر کننده (finishing powder)

کمی گیج کننده است. بسیاری از شرکت های آرایشی برای بازار گرمی از این اصطلاحات استفاده می کنند ، بنابراین این موضوع تا حدی شگردهای بازاریابی است.پودر تنظیم (setting powder) همان چیزی است که ما از آن به عنوان پودر کلاسیک یاد می کنیم. یعنی پس از مرطوب کننده بر روی پوست میزنیم و کارش یک دست کردن رنگ پوست صورت ، روشن تر کردن و یا تیره تر کردن است.رنگ های متفاوتی دارد که میتوانید به سلیقه خودتان و هرکدام که مناسب رنگ پوستتان است انتخاب کنید .


پودر آرایش صورت پرکننده (finishing powder)

معمولاً بعد از پودر تنظیم (setting powder) برای محو کردن خطوط و منافذ ریز استفاده می شود و ظاهری فوق العاده به شما می بخشد. بهتر است برای مواقعی که می خواهید زیاد عکس بگیرید استفاده کنید ،به درد کارهای روزمره نمیخورد ولی اگر بر زیباییتان خیلی حساس هستید میتوانید استفاده کنید. این پودرها سفید هستند. اگر با دوربین های قدرتمند و فلاش هایشان سر و کار دارید ، باید در مورد پودرهای پرکننده دقت کنید. اگر بیش از حد استفاده کنید یا به خوبی بر روی پوستتان پخش نشود ، ممکن است از روی صورتتان بریزد. این امر به این دلیل است که نور ناشی از فلاش دوربین می تواند بعضی از اجزای سازنده اش را از بین ببرد ، اما برای زندگی عادی ، استفاده از پودر پرکننده به جای پودر تنظیم در صورتی که در میزان استفاده اش در هر بار محتاط باشید عواقب ناگواری مانند ریختنش از روی پوست نگران کننده نیست .


منظور از پودرهای آرایش صورت HD همان پودرهای پر کننده هستند. دلیل این نامگذاری بخاطر این است که اغلب هنرمندان و بازیگران فیلم و مجریان تلویزیون از آنها استفاده میکنند ، دلیل استفاده شان این است که دیگر پودرهای آراش صورت پس از مدتی حس سنگینی به آنها میدهد .

آیا باید از پودری استفاده کنم که مطابق با پوست من باشد ، یا از پوست صورتم روشن تر باشد ؟
پودری که با پوست شما مطابقت داشته باشد می تواند کمی پوشش اضافی اضافه کند و به پنهان کردن هرگونه لکه یا زخم کمک کند. همچنین پوستتان می تواند ضخیم به نظر برسد ، به خصوص وقتی مجدداً استفاده کنید.

پودر روشن تر در صورتی که بر روی صورت کامل پخش شود و یکنواخت باشد جلوه بسیار عالی میدهد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید