پودر آرایش صورت چیست و از چه موادی تشکیل شده است؟

0
1668
پودر آرایش صورت ، کرم پودر ، میکاپ صورت ، لوازم ارایشی صورت

پودر آرایش از چه چیزی ساخته شده است؟


استفاده از پودر صورت برای زیبایی و شادابی پوست سابقه هزاران ساله دارد.
در گذشته ، پودرهای صورت حاوی مواد کشنده بودند. پودرهای مدرن با پوست مهربان تر هستند و اثر بخشی بیشتری دارند.منشا کرم پودر مصر باستان است.
در اروپای باستان و آسیا ، چهره سفیدتر و صاف ، نشان دهنده جایگاه بالا بود. شیوع این روند در طول جنگهای صلیبی و قرون وسطا بیشتر شد.

کتب تاریخ ، در مورد زنان و مردان ثروتمندی میگوید که صورت خود را با پودر می پوشانند تا صورتشان رنگ و لعاب داشته باشد. پودرهای آرایش صورت اولیه حاوی مواد کشنده ای مانند سرب و آرسنیک بودند.

حالا مانند قبل استفاده از پودر آرایش صورت نشانگر طبقه اجتماعی نیست ، پودر آرایش صورت یک محصول آرایشی مهم است که در زندگی روزمره خانمها و حتی بعضی از آقایان جای دارد .
پودر درخشش صورت را کاهش می دهد و حتی می تواند چین و چروک و چال صورت را بپوشاند. حال سوال اینجاست اگر در پودرهای جدید دیگر خبری از سرب و آرسنیک نیست پس درونشان چیست ؟


مواد اصلی پودرهای صورت

معمولا تالک ماده اصلی پودرهای صورت است و شما آن را در بالای لیست بسیاری از مواد تشکیل دهنده پودر مشاهده خواهید کرد. تالک که به نام گچ فرانسوی نیز شناخته می شود ، یک ماده معدنی طبیعی است که رطوبت و روغن را جذب می کند. این کارش باعث می شود پوست نرم و تازه باشد و می تواند به کنترل درخشش صورت کمک کند. تالک همچنین در کرم پودرهای با رنگ های مختلف هم وجود دارد. جای تعجب نیست که این ماده بسیار در پودرهای صورت استفاده می شود.

Dimethicone یک ماده مصنوعی مبتنی بر سیلیکون است که معمولاً در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. دی متیکون که به دلیل جلوه های هموار کننده و بافت چسبنده آن شناخته شده است ، در پودرها برای کم کردن جلوه ساییدگی های صورت استفاده می شود و به پوست اکسیژن میرساند.
این ماده شیمیایی است اما مواد جایگزین ارگانیک هم وجود دارد که از آنها هم میتوان استفاده کرد.

پودرهای رنگی حاوی رنگدانه های معدنی یا رنگدانه های آلی هستند. رنگدانه های معدنی شامل اکسید آهن ، دی اکسید تیتانیوم ، اکسید روی و اکسید کروم است.اما پودرهای ارگانیک حاوی زانتان ، رنگهای AZO ، تریل اتیلن و رنگهای طبیعی هستند.

در دهه 1920 ، افزودن رایحه های سنگین به پودرهای صورت رایج شد. اما بعداً مشخص شد که عطر می تواند پوست حساس را تحریک کند.


سایر مواد موجود در کرم پودرهای صورت چیست؟

سایر مواد لازم برای مراقبت از پوست که در پودرها وجود دارد شامل:
گلیسیرین که به حفظ رطوبت موجود در پودر کمک می کند تا خشک نشود.
اسکوالان روان کننده ای است ، که مورد استفاده قرار می گیرد تا به پوست ظاهری نرم و صاف داده شود.
از ترکیبات گیاهی مانند روغن های گیاهی می توان به عنوان رنگ کننده پوست استفاده کرد و یا به مرطوب شدن پوست به شکل طبیعی کمک کند.

اگر به پودرهای آرایش صورت بدبین هستید ، میتوانید از پودرهای آرایش ارگانیک استفاده کنید .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید