حنا برای مو ،۹ دلیل تاثیر مثبت حنا بر مو

0
390
حنا برای مو ، رنگ حنا برای مو
حنا برای مو

موهای شما از پروتئین های کراتین ساخته شده است که آن را قوی نگه می دارد . اما این پروتئین ها می توانند در اثر پرتوهای UV ، استرس اکسیداتیو ، مواد شیمیایی ، وسایل گرمایشی ، آلودگی هوا ، آسیب ببینند. یک بسته مکمل مو ، که به عنوان ماسک مو نیز شناخته می شود ، می تواند به جوانسازی و ترمیم موهای شما کمک کند. اما با وجود تعداد زیادی بسته مو در بازار ، چرا باید حنا را انتخاب کنید؟ بخوانید تا متوجه شوید.

حنا ماده ای مورد نیاز برای رنگ آمیزی مو برای علاقه مندان به مراقبت از مو به شکل طبیعی است. اما آیا می دانستید که حنا می تواند کارهایی بیش از رنگ کردن موهای شما انجام دهد؟ این ماده همه کاره برای مراقبت از مو و مقوی مو می تواند برای حفظ سلامت کلی مو مورد استفاده قرار گیرد. تهویه ، ترمیم آسیب ها و متعادل سازی سطح pH فقط برخی از مزایای بسیاری است که حنا ارائه می دهد .

در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه حنا به بهبود سلامت مو کمک می کند و چگونه می توانید آن را در امور روزمره خود قرار دهید.

حنا برای تقویت مو ، حنا برای رشد مو ، رنگ مو حنا ، حنا برای ریزش مو ، حنا برای سلامت پوست سر

حنا سلامت پوست سر را بهبود می بخشد

حنا با خنک کردن مو ، خاصیت ضد قارچی و خاصیت ضد میکروبی که دارد به بهبود و حفظ سلامت پوست کمک می کند. همچنین باعث تسکین پوست در زمان خارش می شود و در عین حال مواردی مانند شوره سر ، سوزش پوست سر و سایر عفونت های قارچی را درمان می کند .

حنا رنگ مو را تقویت می کند

حنا یک رنگ موی طبیعی شناخته شده است ، حنا رنگدانه طبیعی موهای شما را بهبود می بخشد و از از بی رنگی(سفیدی) زودرس مو جلوگیری میکند.

حنا استرس اکسیداتیو را تسکین می دهد

استرس اکسیداتیو ناشی از عدم تعادل در تولید رادیکالهای آزاد است. باعث ریزش مو ، آسیب دیدگی مو ، شکستگی و سفیدی زودرس مو می شود. حنا خواص آنتی اکسیدانی دارد که به کاهش استرس اکسیداتیو کمک می کند .

حنا شرایط زندگی موهای شما را بهبود میبخشد

تحقیقات نشان می دهد که حنا خاصیت گردش هوا(تهویه) در مو را دارد . دلیلش هم حنا مو را میپوشاند و به کوتیکول مو کمک می کند تا بتواند رطوبت را حفظ کند. آن را با ترکیباتی مانند تخم مرغ یا ماست مخلوط کنید تا اثرات آن بیشتر شود.

حنا آسیب ها را ترمیم کرده و مو را تقویت می کند

حنا بسیار مغذی است ، که به ترمیم آسیب های ساقه مو کمک می کند. همچنین خاصیت ارتجاعی و استحکام مو را بهبود می بخشد و باعث می شود موهای شما از بین نرود. همچنین به ترمیم و جلوگیری از شکستن مو از انتها کمک میکند.

حناpH و تولید چربی را متعادل می کند

حنا یکی از بهترین ترکیباتی است که می توانید برای موهای روغنی استفاده کنید.
این ماده به کم کردن فعالیت بیش از حد غدد چربی مو کمک میکند و از این طریق تولید چربی مو را کنترل می کند. همچنین به بازگرداندن pH پوست سر به سطح اسید قلیایی طبیعی آن کمک می کند. این کار در نهایت به تقویت فولیکول های مو کمک می کند.

حنا رشد مو را تقویت می کند و از ریزش مو جلوگیری میکند

حنا با بهبود سلامت فولیکول پوست سر به موهایتان کمک میکند. این به نوبه خود ، ریزش مو را مهار می کند و سرعت رشد مو را افزایش می دهد.

همه این مزایا باعث می شود که حنا یک ماده عالی برای مراقبت از مو باشد.
در آینده ای نزدیک در ادامه این مطلب ۹ روش مختلف که میتوانید با استفاده از آن حنا را در امور روزمره خود قرار دهید گفته میشود. پس ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید تا وقتی این مطلب اضافه شد به شما اطلاع دهیم . همچنین میتوانید ادرس این صفحه را ذخیره کنید و هر چند وقت یک بار به این صفحه سر بزنید تا ببینید این 9 روش اضافه شده است یا خیر .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید