تفاوت سرم پوست صورت با مرطوب کننده پوست صورت

0
324
عکس سرم ابرسان پوست ، قیمت سرم پوست صورت

در زمان انجام بسیاری از مراحل رژیم روزانه مراقبت از پوست ، ممکن است فکر کنید که آیا این محصولات واقعا لازم است؟ به عنوان مثال ، آیا شما به سرم و مرطوب کننده ای که قفسه لوازم شما را شلوغ میکند نیاز دارید ؟

پاسخ بله است! در حالی که هر دو پوست را آبرسانی و احیا می کنند ، عملکردهای بسیار متفاوتی را ارائه می دهند. بعلاوه ، آنها می توانند به طور همزمان برای دست یافتن به نتیجه مطلوب استفاده شوند. در اینجا آنچه شما باید در مورد تفاوت بین محصولات سرم و مرطوب کننده بدانید گفته میشود.

سرم ها برای موارد خاص کاربرد دارند ، مرطوب کننده ها پوست را آبرسانی می کنند.
سرم ها معمولاً تمرکز بیشتری بر پوست دارند و حاوی دوزهای بالایی از عناصر فعال هستند. از طرف دیگر ، مرطوب کننده ها بیشتر به دنبال مرطوب نگه داشتن پوست هستند. مواد موثره سرم ها ، یعنی ویتامین C ، اسید هیالورونیک ، رتینول و ویتامین E ، در دوزهای بالاتر فرموله می شوند ، بنابراین می توانند مسائل خاص پوستی مانند هایپرپیگمانتاسیون و خطوط ریز را برطرف کنند.

Hal Weitzbuch ،(M.D) متخصص پوست در مرکز پوست Calabasas توضیح می دهد: “سرم ها معمولاً از مرطوب کننده ها سبک تر هستند ، زیرا این مواد پایه آب دارند و معمولاً موادی که در مرطوب کننده برای پوشاندن چین و چروک استفاده میشود را ندارند”
“سرمها زودتر و بیشتر جذب پوست می شوند.”

مرطوب کننده ها احساس سنگین تری به پوست میدهند زیرا حاوی نرم کننده های بیشتری و آب کمتری هستند. اگرچه آنها برخی از مواد فعال مشابه سرم را دارند ، اما هدف اصلی مرطوب کننده ها مرطوب نگه داشتن پوست است از این رو نامشان مرطوب کننده است. مهمترین وظیفه مرطوب کننده ها حفظ عملکرد سد کننده پوست است ، بنابراین در برابر اثرات رادیکال های آزاد و سموم در محیط و همچنین آسیب های ناشی از عادات ناسالم در سبک زندگی آسیب پذیر نیست.

نحوه استفاده از سرم ها و مرطوب کننده ها

از آنجا که تفاوتی بین محصولات سرم و مرطوب کننده وجود دارد ، دکتر وایتزبوچ خاطرنشان می کند که بهترین روش استفاده از آنها با هم ، یک یا دو بار در روز است. وی توضیح می دهد: “سرم ها به پوست وارد می شوند تا بتوانند مواد فعال مهمی را در تماس مستقیم با پوست قرار دهند و جذب را به حداكثر برسانند.” “و مرطوب کننده ها روی سرم قرار می گیرند ، ترجیحاً پس از خشک شدن مقداری مرطوب کننده، به حفظ آب کمک می کند و در عین حال به افزایش جذب مواد سرمی نیز کمک می کند.”

تنها مواردی که دکتر Hal Weitzbuch ،(M.D) استفاده از سرم را به تنهایی توصیه می کند ، در مواردی است که پوست از قبل به خوبی مرطوب یا چرب باشد یا اینکه از قبل یک مرطوب کننده را استفاده کرده باشید که پوست رطوبتش بیش از حد شود.

چه زمانی بهتر است از سرم استفاده نکنید

اگر پوست شما دارای خارش ، قرمز ، پوسته پوسته شدن ، خاکستری یا به طور کلی التهاب است ، مرطوب کننده برایتان بهتر است، زیرا برخی از مواد فعال موجود در سرم ها (مانند رتینوئیدها یا هیدروکسی اسیدها) می توانند التهابات موجود را تشدید کنند.

تصویر کرم مرطوب کننده پوست صورت ، قیمت کرم مرطوب کننده ، طرز استفاده از کرم مرطوب کننده

از فصلی به فصل دیگر ، میزان رطوبت هوا می تواند تفاوت زیادی در سطح رطوبت ایجاد کند ، دلیلش این است که بسیاری از افراد در زمستان پوست خشک تری دارند. طبق گفته Hadley King (MD) متخصص پوست و مربی بالینی پوست در کالج پزشکی Weill دانشگاه Cornell ، سن عامل دیگری است ، زیرا پوست اکثر افراد با افزایش سن خشک می شود.

نکته ای که باید در مورد سرم ها به یاد داشته باشید این است که سرمها غلظت عناصر تشکیل دهنده اش زیاد است. در مقایسه با مرطوب کننده سرمهای پوست گرانتر هستند. استفاده از چند قطره از سرم در هر روز میتواند برایتان مفید باشد. در ابتدا شاید به نظر برسد سرمها نسبت به مرطوب کننده گران است ولی چون استفاده انها در هر دفعه فقط چند قطره است خواهید دید که مدت زمان بیشتری میتوانید یک سرم را نسبت به یک مرطوب کننده نگه دارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید